Hip-hop blox w najlepszym wydaniu

RSS
sobota, 20 lutego 2010
WWO - Jeszcze będzie czas
Może powiedzieć, że trochę metaforycznie gram dziś kawałek WWO "Jeszcze będzie czas"... Po pierwsze, od wczoraj od 16:00 jestem na urlopie w robocie :) Po drugie... Jeśli nie znajdziecie tu już następnego wpisu, to znaczy, że czas na odpoczynek od tego bloga dla mnie nadszedł. Ostatnio mniej piszę i wklejam klipy, chociaż słowo "mniej" słabo tu pasuje. Wklejam tyle, co nic. Dlatego wciąż zastanawiam się czy lepiej wklejać dwa klipy miesięcznie czy po prostu przyznać przed samym sobą i czytającymi tego bloga, że to już koniec. Nie znam statystyk, ale życie bloga w internecie nie jest długie. Życie czegokolwiek w internecie nie jest długie :)

Na razie więc nie zamykam, ale można się tego spodziewać.

--

12:29, pawelwitecki
Link Komentarze (1) »
niedziela, 17 stycznia 2010
Hemp Gru - To jest to
Wiecie co? Tęsknię za latem, kiedy kręcenie takich klipów jest możliwe... Auta z opuszczonymi szybami, piwo na przystanku, no generalnie ruch na świeżym i ciepłym powietrzu... A taka zima to do czego jest potrzebna? Tylko w domu siedzieć i słuchać muzy (poza wyprawami do pracy 5 razy w tygodniu)...

--

23:41, pawelwitecki
Link Komentarze (4) »
niedziela, 10 stycznia 2010
Dr. Dre - Keep Their Heads Ringin'
Dobrze jest dobrze zacząć rok. A czy można to zrobić lepiej niż takim bangerem? Przed Wami Dr. Dre w klasycznym, westcoastowym numerze. Enjoy :)

--

21:59, pawelwitecki
Link Dodaj komentarz »
sobota, 12 grudnia 2009
Ten Typ Mes - My
Oryginalny klip, trzeba przyznać. Gram go, bo na to zasługuje, nawet jeśli treść zwrotek nie jest wybitna. Ale cały koncept wyjścia na ulicę, tam, skąd rap - przynajmniej w warstwie symbolicznej - pochodzi (bo przecież nie pochodzi ze studia), ustawienia mikrofonu, nawinięcia tych kilku zwrotek z karki - za to należy się uznanie.

Mało piszę ostatnio, mało wklejam klipów. Praca nie pozwala, a w weekendy nie zawsze mi się chce. Tylko czasem. A dziś mi się chciało wkleić właśnie ten numer.

Jak już daję coś z alkopoligamia.com to nawiasem mówiąc płyta Pjusa już w sklepach.

--

15:29, pawelwitecki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 grudnia 2009
Damian Marley feat. Nas - Road to Zion
Dzisiejszy kawałek, bardzo esencjonalny i muzycznie wyważony, pochodzi z 2005 roku, kiedy to ukazał się na płycie Damiana Marleya pt. Welcome to Jamrock. Damian Marley znany jest także jako Junior Gong (Jr. Gong), jest najmłodszym synem Boba Marleya. Zdaje się, że nie pisałem o nim wcale na tym blogu, jest dobra okazja, żeby to dziś nadrobić.

--

00:11, pawelwitecki
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 listopada 2009
Pjus - Nie mówię szeptem
Pjus w tym kawałku ostrzega przed niebezpieczeństwem znużenia odmianą czasownika "słyszeć", ale chyba raczej nie ma obaw, że do czegoś takiego dojdzie. Odbiorcy tego albumu, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, z pewnością rozumieją koncepcję artysty. Z resztą, co mają powiedzieć słuchacze, którzy uczuleni są już na rzeczowniki "ulica", "ziomek" czy "szacunek" oraz czasowniki takie jak "jarać", "becelować" i tym podobne? Oni nie rzygają ich odmianą, bo już dawno się z tego powodu odwodnili. Teraz mogą czerpać płyny z płyt takich jak "Life After Deaf" i utworów jak "Nie mówię szeptem".

Pjus po protu musi się z tym, co go spotkało, rozprawić i robi to wydając płytę. Ma na niej nieograniczoną wolność używania czasownika "słyszeć" we wszystkich formach. Mam jednocześnie nadzieję, że to nie będzie jego ostatnia płyta i że ta następna już o słyszeniu nie będzie. A może będzie po prostu w dużo mniejszym stopniu.

--

-- Niby proste hasło...

Pisz tak, jak żyjesz,
Żyj tak, jak piszesz.

09:46, pawelwitecki
Link Komentarze (1) »
niedziela, 22 listopada 2009
Jay-Z ft. Alicia Keys - Empire State of Mind
Wracam z wpisem po dłuższej znowu przerwie. Ale za to ze znakomitym klipem do świetnego, w mojej ocenie, utworu. Gram dziś trzeci singiel Jay-Z z "The Blueprint III" nagrany wspólnie z Alicią Keys noszący tytuł "Empire State of Mind".

Dokładnie tak wyobrażałem sobie ten klip, jak tylko się dowiedziałem, że do tego utworu powstanie teledysk. Jay-Z oraz Alicia Keys w kilkunastu odzieżowych wcieleniach, wiele długich ujęć Nowego Jorku, ulice, budynki i to coś, co widać, a czego nie czuć przez ekran i co jest budowane treścią i formą utworu - klimat, atmosfera. No i jeszcze to ozdobione panoramą Nowego Jorku pianino Alicji... Coś pięknego.

--

14:37, pawelwitecki
Link Komentarze (4) »
sobota, 07 listopada 2009
Numer Raz&Analogia&Marika - 12 Ławek
Kurczę, trochę mam problem, bo nie wiem co napisać do tego klipu. A w dodatku nie zbyt wiele napisałem przez ostatnich 10 dni. Czas się nad sobą trochę zastanowić, jako autorem tego bloga :)

To może nie będę pisał wiele, tylko wkleję ten klip, w którym w trzech osłonach pokazują się Numer Raz, Marika i Analogia. Trzy różne style połączone w utwór promujący przedstawienie teatralne "12 Ławek" w reżyserii Jarosława Stańka.

--

15:42, pawelwitecki
Link Komentarze (6) »
wtorek, 20 października 2009
K.A.S.T.A. Skład - Peryferie
Konfederacja Absolwentów Szkoły Technicznej Artykulacji. Czyli K.A.S.T.A. Czyli w oryginalnym składzie DJ Kut-O i Wall-E, z późniejszym udziałem DonGuralEsko, poprzez którego są powiązani z Killaz Group oraz P.D.G. Kartel (także Wall-E należy do P.D.G.). Generalnie - reprezentanci Wrocławia.

Do tej pory ich nie grałem, albo grałem gościnne udziały. Wypada jednak, a nawet trzeba zagrać choć jeden ich numer. A może później, kiedyś, będzie więcej.

--

14:27, pawelwitecki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 października 2009
Molesta gośc. Ero&Pablopavo - Martwię się
Bardzo spodobał mi się bit w tym utworze, a nie ukrywam, że trafiłem na niego nieco przypadkiem przeglądając youtube. Stąd też dzisiejsza obecność Vienia z Molesty wraz z gośćmi: Ero i Pablopavem. Vieno jest także producentem muzy, także podwójny szacun za dzisiejszy kawałek.

Co do tematu tego utworu - nie ma się co specjalnie rozpisywać, obejrzycie kilkadziesiąt sekund i będzie wiadomo. Klip pokazuje akcję mobilizowania przechodniów do porzucenia stanu obojętności. Zacnie, oby skutecznie.

Numer pochodzi z wydanej mniej więcej rok temu płyty "Molesta i kumple", z której grałem już utwór "Nikt i nic" z gościnnym udziałem Wigora na bicie The Returners.

--

10:23, pawelwitecki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19